IEEE Standartları Zirvesi İstanbul’da! 19 Haziran 2018 tarihinde İstanbul Medipol Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan IEEE Standartları Zirvesi’nde IEEE 802.11 (IEEE WiFi Standardı) Çalışma Grubu Başkanı Dorothy Stanley, IEEE Avrupa Direktörü Herman Brand gibi önemli isimler konuşmalarını gerçekleştirecekler. Zirvede IEEE Standartları Birliği, IEEE ve Avrupa, IEEE Telekomünikasyon Standartları, WiFi standartları ve 5G, IEEE Biyomedikal Standartları ve IEEE Standartları ve Öğrenciler gibi önemli konu başlıkları tartışılacak.

IEEE Standartları Birliği (IEEE-SA), dünya çapında öncü teknolojiler üzerinde çalışan, çeşitli teknik ve coğrafi geçmişlerden bireyleri ve organizasyonları bir araya getiren bir birliktir. Bu birliğin çalışmaları günlük hayatımızdaki birçok teknolojinin gelişmesini, entegrasyonunu ve çok platformlu sistemlerin tasarımını kolaylaştırmaktadır. Buna IEEE 802.11 WiFi standardı, IEEE 802.15 WPAN standardı, IEEE 802.3 Ethernet standardı gibi örnekler verilebilir.

Son yıllarda gelişmekte olan beşinci nesil haberleşme teknolojileri araştırmalarının (5G) gelişmesiyle beraber IEEE-SA var olan teknolojilerini 5G teknolojisine entegre etme çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar da İstanbul’da tartışılacak konuların bir parçası.

IEEE-SA’nın bu zirveyi İstanbul’da gerçekleştirmekteki amaçlarından biri ise Türkiye’nin IEEE-SA’nın çalışmalarına olan katkısını arttırmak. Bu zirve akademisyenler, araştırmacılar, teknoloji sektöründen profesyoneller ve bu çalışmalara ilgi duyan öğrencilerin IEEE Standartları ile ilgili fikirlerini paylaşmaları için çok büyük bir fırsat! Üstelik etkinliğe katılım ücretsiz J Etkinlik detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Tarih

19.06.2018

09.00 – 16.00

Yer

İstanbul Medipol Üniversitesi

Göztepe Mh. Atatürk Cd.

İstanbul, 34810

Etkinlik Linki: http://sites.ieee.org/turkey/summit/

Eventbrite Kayıt Linki: https://www.eventbrite.com/e/ieee-standards-summit-tickets-45685695144

 

 

 

 

4 thoughts on “IEEE Standartları Zirvesi

 • mahmut

  Gençler için gerçekten güzel bir fırsat

  Cevapla
 • Çimstone

  Değerli Bilgiler teşekkür ederiz.

  Cevapla
 • Neva

  IEEE Standartları Birliği ile ilgili güzel bir kaynak teşekkür ederim.

  Cevapla
 • Avcılar Yurt

  Faydalı Paylaşım Teşekkürler ..

  Cevapla

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.